Dane to najcenniejsze aktywa Twojej firmy. Powierzając ich ochronę stronie trzeciej musisz mieć pewność co do ich bezpieczeństwa. Zobacz, w jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych i porównaj nasze zabezpieczenia z konkurencją.

Szyfrowanie danych

Wszystkie dane klientów są szyfrowane algorytmem AES-256 na poziomie systemu plików.

Transmisja danych z Twojego komputera do naszych serwerów jest szyfrowana przy użyciu protokołu ssh2.

Nie stosujemy żadnych technik tzw. deduplikacji danych (dlatego i dlatego). W związku z tym nigdy nie potrzebujemy dostępu do Twoich danych w postaci niezaszyfrowanej i nigdy nie przetwarzamy ich w żaden sposób.

Twoje dane są dostępne tylko i wyłącznie dla Ciebie. Dla Twojego bezpieczeństwa nasi pracownicy ani dostawcy nie mają możliwości dostępu do nich, nie umożliwiamy również określania poszczególnych plików jako publiczne (dlatego).

Nasze serwery i sieć

Sami zbudowaliśmy naszą infrastrukturę IT i należy ona w całości do właścicieli firmy. Nie jesteśmy resellerem, sprzedajemy wyłącznie nasze własne usługi i mamy pełną kontrolę nad naszymi serwerami oraz siecią.

HP ProLiant DL385 G7

Używamy markowych serwerów i sprzętu sieciowego. Nie kupujemy przypadkowego sprzętu, a każdy egzemplarz weryfikujemy ręcznie przed wdrożeniem i wycofujemy z użytku produkcyjnego już przy pierwszych symptomach problemów.

Wszystkie dane przechowujemy na dwóch niezależnych systemach (dlatego). Dajemy Ci dostęp do jednego z nich, zaś na drugi dane są kopiowane automatycznie w tygodniowych odstępach.

Nie dopuszczamy osób bez doświadczenia do naszego środowiska produkcyjnego.

Nasze komputery biurowe

Stosujemy standardy bezpieczeństwa typowe dla korporacji.

Nigdy nie pracujemy na kontach administratora. Komputery mają włączone mechanizmy automatycznych aktualizacji, oraz zainstalowane komercyjne oprogramowanie antywirusowe. Każdy komputer i serwer ma również włączony własny firewall, niezależny od firewalla brzegowego.

Zbieramy i cyklicznie przeglądamy logi z komputerów biurowych (i oczywiście z serwerów).

Żadnych haseł nie przechowujemy ani nie przesyłamy w postaci jawnej. Hasła przechowujemy wyłącznie w bezpiecznych kontenerach KeePass.

Nasze strony www są całkowicie odseparowane zarówno od serwerów usługi backupu, jak i od sieci biurowej.

Pracownicy

TaniBackup został założony przez osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowych firmach takich jak Komputronik czy Grupa Allegro, odpowiedzialne za rozwiązania technologiczne przetwarzające dane większości Polaków (np. Płacę z Allegro, obecnie znane jako PayU).

Dobierając współpracowników szukamy osób o udokumentowanych kompetencjach i nieskazitelnej reputacji w branży.

LoadingRetrieving latest tweet...

2011-2016 © Klim Baron Business Solutions Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.