Konfiguracja pakietu w systemie Windows

Różni użytkownicy mają różne potrzeby. Dlatego właśnie, zamiast tworzyć własny program do backupu, postanowiliśmy udostępnić Ci dostęp do naszych serwerów przez otwarty protokół ssh2 i pozwolić Ci wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

W systemie Windows możesz korzystać z naszych usług przy użyciu aż pięciu różnych programów:

SFTP Net Drive

O programie

SFTP Net Drive to bezpłatne i bardzo proste w użytku narzędzie pozwalające na podłączenie naszej usługi jako dysku sieciowego. Dzięki temu narzędziu system Windows widzi naszą usługę pod wybraną przez Ciebie literą dysku i możesz skonfigurować ten dysk w używanych przez Ciebie programach jako dysk do wykonywania kopii zapasowych (albo po prostu kopiować do niego pliki i katalogi, tak jak do każdego innego dysku).

Program ten jest dostępny także w wersji płatnej, Tobie jednak wystarczy wersja darmowa. Możesz ją ściągnąć tutaj. Gdybyś napotkał na jakiś problem z jego konfiguracją, obejrzyj film instruktażowy w okienku obok.

Obsługiwane systemy

 • Windows XP
 • Windows Vista
 • Windows 7
 • Windows Server 2003, 2008, 2008 R2, 2012

How to Map a Drive via SSH in Windows using SFTP Net Drive [HD]

BackupAssist

O programie

BackupAssist to profesjonalne narzędzie do backupu serwerów Windows. Jest ono najlepszym wyborem, gdy nie zatrudniasz własnego personelu IT i kierujesz się zasadą „zainstaluj i zapomnij”. Jeśli posiadasz wiele serwerów Windows, BackupAssist posiada moduł centralnej administracji, automatyzujący i przyspieszający pracę Twoją lub Twojego pracownika.

Program ten możesz przetestować w bezpłatnej wersji 30-dniowej, potem musisz zakupić licencję (licencji tej możesz używać również do wykonywania backupu na własne serwery, nie tylko na naszą usługę).

BackupAssist posiada intuicyjny interfejs. Jeśli udało Ci się uruchomić serwer Windows, z pewnością poradzisz sobie z jego konfiguracją. Gdybyś jednak miał z nią problem, ściągnij tą instrukcję lub obejrzyj filmy instruktażowe na Youtube (tu i tu).

Obsługiwane systemy

 • Windows XP Pro SP2, Vista, 7, 8
 • Windows Server 2003 SP1, 2003 R2, 2008, 2008 R2, 2012
 • Windows Small Business Server 2003, 2003 R2, 2008, 2011
 • Windows Essential Business Server 2008
 • Windows Storage Server 2003 SP1, 2008, 2008 R2

Obsługiwane aplikacje

 • Exchange Server 2003, 2007, 2010, 2013
 • SQL Server 2005, 2008, 2008 R2, 2012
 • SharePoint 2010
 • Hyper-V 2008, 2008 R2, 2012
WinSCP

O programie

WinSCP to bezpłatne narzędzie przypominające wyglądem i sposobem użycia Norton Commandera. Jeśli używałeś kiedykolwiek programów typu Norton Commander, Total Commander, FAR, Free Commander itp., z pewnością nie będziesz miał żadnych problemów z przyswojeniem jego sposobu obsługi. Aby jeszcze bardziej Ci to ułatwić, program posiada spolszczony interfejs użytkownika.

Program ten jest najwygodniejszym rozwiązaniem do ręcznego zarządzania zgromadzonymi u nas kopiami zapasowymi i przeprowadzania porządków (usuwania niepotrzebnych Ci już danych itp.).

WinSCP ma także opcję tworzenia skryptów automatyzujących tworzenie backupu. Dostępny jest również komponent dla środowiska .NET pozwalający na wykonywanie backupu bezpośrednio z poziomu aplikacji napisanej w C#, VB.NET lub dowolnym innym języku tej platformy, a także z poziomu skryptów PowerShell (zobacz przykłady).

PC file Transfer using WINSCP

cwRsync

O programie

cwRsync to bezpłatny program pozwalający na transfer plików z poziomu skryptów przez protokół rsync, idealny dla administratorów i programistów pragnących wyposażyć rozwijaną przez siebie aplikację w funkcjonalność backupu.

Program ten jest dostępny także w wersji płatnej, zawierającej również graficzny interfejs użytkownika, Tobie jednak wystarczy wersja darmowa. Możesz ją ściągnąć tutaj.

cwRsync jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli nie jesteś programistą ani administratorem, przypuszczalnie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą programy SFTP Net Drive, BackupAssist lub WinSCP. Jeśli masz problem z konfiguracją tego programu, obejrzyj film instruktażowy w okienku obok i przeczytaj tą instrukcję.

Using cwRsync in Windows 7

PuTTY

O programie

PuTTY to zestaw bezpłatnych narzędzi dla administratorów, pozwalających na zarządzanie serwerami Linux/Unix, a także na transfer plików z poziomu skryptów przez protokoły scp i sftp.

Programy pscp i psftp są idealne dla administratorów, którzy chcą zorganizować backup systemów Linux i Windows w podobny sposób (programów tych należy używać analogicznie do standardowych narzędzi scp i sftp, dostępnych w systemach operacyjnych Linux/Unix).

Tutaj i tutaj znajdziesz instrukcje do obu tych programów. Możesz również obejrzeć film instruktażowy w okienku obok.

Jeśli nie jesteś administratorem, przypuszczalnie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą programy SFTP Net Drive, BackupAssist lub WinSCP.

Programy pscp i psftp obsługują wszystkie 32-bitowe i 64-bitowe wersje systemu Windows, począwszy od Windows 95.

[HOWTO] PSCP für Windows

LoadingRetrieving latest tweet...

2011-2016 © Klim Baron Business Solutions Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.